PREMIERSHIPS

2011 — 2020

No premierships awarded

Season called off due to COVID-19

No premierships awarded

Season called off due to COVID-19

Under 16 Boys Division One

11.5.71 def Beaumaris FC 10.6.66
Coach: Anthony Wallace
Assistant Coaches: Mike Hodgson & David Arnold
Team Manager: Fiona Loughnan

Under 16 Boys Division Four

13.10.88 def Caulfield Bears 3.4.22
Coach: Will Day
Assistant Coach: Justin Hoy
Team Manager: Mark Ellinghaus

Under 14 Girls Division One

1.7.13 def Mordialloc Braeside FC 0.0.7
Coach: Tom Wallace
Assistant Coach: Richard Hollingsworth
Team Manager: Peter Hede

Under 14 Girls Division Four

2.5.17 def Oakleigh JFC 0.0.1
Coach: Hudson Milnes
Assistant Coach: Cam Milnes
Team Manager: Marina Jansz

Under 14 Mixed Division Four

4.6.30 def PMSM 4.4.28
Coach: Darren Edgell
Assistant Coach: Mark Duggan
Team Manager: Vanessa Fisher

Under 15 Boys Division One

11.19.85 def Beaumaris FC 6.4.40
Coach: Anthony Wallace
Assistant Coaches: David Arnold & John Rohan
Team Manager: David Sinn

Under 15 Boys Division Three

10.9.69 def Mordialloc Braeside JFC 5.10.40
Coach: Will Day
Assistant Coach: Justin Hoy
Team Manager: Kris Lepp

Under 13 Mixed Division One

9.3.57 def Beaumaris JFC 6.4.40
Coach: Scott Maginness
Assistant Coach: Chris McKenzie
Team Manager: Marshall Hill

Under 14 Mixed Division One

7.5.47 def Mordialloc Braeside JFC 6.8.44
Coach: Anthony Wallace
Assistant Coach: John Rohan
Team Manager: David Sinn

Under 13 Mixed Division One

7.7.49 def East Malvern JFC 3.5.23
Coach: Trent Dennis-Lane
Assistant Coach: Scott Watters
Team Manager: Tony Tolhurst

Under 12 Girls Division One

1.4.10 def Mordialloc Braeside JFC 0.4.4
Coach: John O’Shea
Team Manager: Pete Hede

Under 12 Mixed Division One

3.5.23 def Beaumaris JFC 3.4.23
Coach: Scott Maginness
Assistant Coach: Andrew Turner
Team Manager: Richard Wyman

Under 12 Mixed Division Two

6.1.37 def Brighton Beach JFC 6.0.36
Coach: Cam McPherson
Assistant Coach: Chris McKenzie
Team Manager: Rick Paterson

Under 14 Mixed Division One

15.7.97 def East Sandringham JFC 7.4.46
Coach: Stephen Mount
Team Manager: Les Valcanis

Under 13 Mixed Division One

6.7.43 def Waverly Hawks JFC 5.5.35
Coach: Anthony Wallace
Team Manager: Mike Hodgson

Under 11 Mixed Division One

2.9.21 def Hampton Rovers 2.0.12
Coach: Scott Maginness
Assistant Coach: Andrew Turner
Team Manager: Richard Wyman

Under 18 Girls Yarra Junior League

7.8.50 def Whitehorse Colts 0.0.0
Coach: Michael Garner
Team Manager: Ken Horan

Under 16 Division Two

9.14.68 def South Melbourne Districts 5.6.36
Coach: Tim Marshall
Assistant Coach: Andrew English
Team Manager: Ross Gregory

Under 11 East

7.7.49 def AJAX Comets 4.7.31
Coach: Jo May
Team Manager: Tony Tolhurst

Under 12 Girls Lightning Premiership

Coach: Greg Wallace
Team Manager: Jo Day

Under 10 Yellow Lightning Premiership

Coach: Cam McPherson
Assistant Coach: Cam Hannebury
Team Managers: Anita Ledger & Peter Hede

2014 - Under 11 West

2014 - Under 16 Girls

2013 - Under 17 Division 1

Coaches: Chris Toouli & Michael Deluca
Team Manager: Maria Deluca

2013 - Under 15 Division 1

Coach: Tim Marshall
Assistant Coach: Stuart Maxfield
Team Manager: John Hatzis

2013 - Under 10 West

Coach: Roger Prezens
Assistant Coach: Damian Kinsella
Team Manager: Chris Mc Kenzie

2013 - Under 9 South

Coach: Scott Maginness
Assistant Coach: Ben Dethridge
Team Managers: Amanda Amarasekara & Simon Tremigliozzi

2012 - Under 14 Division 1

Coach: Peter Day
Assistant Coach: Jamie Freeman
Team Manager: John Hatzis

2011 - Under 16 Division 1

Coach: Pat O’Leary
Assistant: Phil Kelly

2011 - Under 12 North

Coach: Andrew English
Assistant: Anthony Millar

2010 - Under 14 Division 1

Coach: Michael Garner
Assistant: Michael De Luca
Team Manager: Phil De Fegley

2005 - Under 15 Division 1       

2003 - Under 11 East       

2003 - Under 13 Division 1

2001 - Under 14 Division 1

2000 - Under 13 Division 1

1999 - Under 12 East

1999 - Under 14 Division 1

1997 - Under 12 East

1996 - Under 14 Division 1

1994 - Under 11 East

1994 - Under 12 East

1993 - Under 11 East

1993 - Under 12 East

1992 - Under 11 East

1992 - Under 14 Division 1

1991 - Under 11 East

1991 - Under 13 Division 1

1990 - Under 12 East